Jei neapsisprendžiate, įsigyti lopšį ar lovytę kūdikiams, nežinote, į ką atkreipti dėmesį, o gal neišsirenkate tinkamiausio varianto, šis įrašas kaip tik Jums.
Populiariausi lopšiai ir lovytės kūdikiams
Kuo lopšys kūdikiui skiriasi nuo lovytės kūdikiui?
Lopšiai kūdikiams dažniausiai yra mažesni nei lovytės ir juos lengviau surinkti bei transportuoti.
Lopšiai dažniausiai statomi prie pat tėvų lovos, kad patogiau būtų rūpintis kūdikiais naktį. Dėl to bent viena jų sienelė beveik visada gali būti atsegama ir nuleidžiama žemyn, kad lengviau galėtumėte pasiekti mažylius.
Tuo tarpu lovytės dažniausiai turi aukštesnius rėmus nei lopšiai, kurie saugo vaikus nuo iškritimo, ypač tada, kai vaikai pradeda stovėti.
Be to, lopšiai pagrinde naudojami nuo kūdikio gimimo iki maždaug 6 mėnesių, o lovytes rekomenduojama naudoti nuo 6 mėnesių ir iki kelerių metų, priklausomai nuo gamintojo. Visgi, būna lovyčių, tinkamų ir naujagimiams, bet tai retesnis atvejis.
Tad, jei norite patys jaustis saugiau dėl naujagimių miego, iš pradžių patarčiau rinktis ne kūdikių lovytę, o lopšį – taip mažyliai visada bus šalia ir galėsite vis užmesti akį, kol jie miega.
Lovytės kūdikiams naudojamos ilgesnį laiką nei lopšiai ir yra pereinamasis pasirinkimas prieš tikrąją vaikų lovą, kai jie jau yra vyresni.
Kaip išsirinkti geriausią lopšį kūdikiui?
Siekiant išsirinkti geriausią lopšį kūdikiui, rekomenduojama atsakyti į kelis pagrindinius klausimus. Idealiausiu atveju, visi atsakymai turėtų būti teigiami:
- Ar lopšio aukštį galima reguliuoti, kad pavyktų jį priderinti prie tėvų lovos aukščio?
- Ar lopšys turi supimo funkciją, kuri sumažina diegliukus ir padeda vaikams nurimti?
- Ar lopšys turi ratukus lengvesniam jo perkėlimui ir dar svarbiau – ar yra pritvirtinti stabdžiai?
- Ar lopšys kompaktiškai susideda ir lengva jį transportuoti?
- Ar lopšio šonuose yra tinklinis audinys, kad būtų paprasta stebėti miegančius kūdikius jiems netrukdant?
- Ar lopšys turi papildomos vietos reikalingiausiems daiktams susidėti?
Kaip išsirinkti geriausią lovytę kūdikiui?
Siekiant išsirinkti geriausią lovytę kūdikiui, rekomenduojama atsakyti į kelis pagrindinius klausimus:
- Kokia yra lovytės forma ir kiek vietos ji užima kambaryje (yapč jei Jūsų erdvė ribota)?
- Ar galima reguliuoti čiužinio aukštį, kad vaikai, išmokę stovėti, būtų saugūs lovytėje?
- Iš kokių medžiagų pagaminta lovytė ir ar tos medžiagos saugios kūdikiams? Rekomenduojama rinktis lovytę, pagamintą iš medžio ir padengtą natūraliais dažais.
- Ar lovytė auga kartu su vaiku ir ją bus galima naudoti bent kelis metus?
Lopšiai kūdikiams
1. Geriausias lopšys apskritai
Chicco Next2me lopšys yra vienas labiausiai tėvelių pamėgtų pasirinkimų.
Šis kūdikių lopšys išsiskiria tuo, kad turi beveik visus pagrindinius privalumus, reikalingus tinkamam vaikų miegui ir Jūsų patogumui.
Lopšio aukštis yra nesunkiai reguliuojamas, tad galima atitaikyti jį pagal Jūsų lovos aukštį, jei planuojate lopšį laikyti šalia.
Yra švelnaus supimo funkcija, padedanti vaikams nurimti ir užmigti.
„Chicco Next to me“ lopšys turi 4 ratukus su stabdžiais, tad paprasta keisti jo vietą namuose ir užtikrinti, kad kūdikiai visada būtų Jūsų regos lauke.
Lopšio šonuose yra tinklinis audinys, kuris suteikia galimybę lengvai stebėti miegančius kūdikius. Taip pat jis padeda gerinti oro cirkuliaciją ir vaikų miegą.
Šį modelį galima naudoti ir kelionėms, nes jo kojytės susistumia, kas sumažina lopšio dydį. Taigi jį lengviau transportuoti.
Galima reguliuoti naujagimių gulėjimo padėtį, kad jų galva būtų 10 proc. aukščiau nei kojytės, o tai padeda sumažinti refliukso tikimybę.
Tikriausiai pagrindinis dalykas, kurio pasigendu šiame modelyje, tai, kad jis neturi atskiros vietos daiktams susidėti (pavyzdžiui, sauskelnėms ar žaisliukams).
Visgi, man tai neatrodo didelis minusas, nes papildomus daiktus galima sudėti kur nors šalia į komodą ar kitokią Jums patogesnę vietą.
2. Geriausias lopšys su nuimamu krepšiu
SnuzPod lopšys kūdikiams labiausiai vertinamas už galimybę patogiai nuimti krepšį ir jį naudoti visos dienos eigoje, kaip saugų gultuką mažyliams.
Mano akimis, kitas svarbus šio lopšio privalumas yra medžiaga – naudojami kvėpuojantys audiniai, daug tinklinės medžiagos, tad mažesnė tikimybė kilti alergijoms, kuriamas kokybiškesnis miegas kūdikiams.
Taip pat lopšį galima švelniai supti, siekiant nuraminti ir lengviau užmigdyti kūdikius. Man itin patiko, kad galima uždėti stabdį ir supimo funkcija bus užblokuota, jei to norisi.
Šonuose yra tinklelis, tad bus paprasčiau užmesti akį į miegančius mažylius, o jų miegelis bus kokybiškesnis dėl oro cirkuliacijos.
Be to, galima nusileisti lopšio šoną, pastačius jį šalia savo lovos, ir lengviau prieiti prie kūdikių, siekiant juos pamaitinti ar užmigdyti.
3. Geriausias lopšys kelionėms
Kinderkraft lopšio kūdikiams pagrindinis privalumas – jį ypač lengva sulankstyti, kad jis užimtų kuo mažiau vietos.
Be to, papildomai yra pridedamas krepšys lopšio konstrukcijai, tad jį lengviau transportuoti.
Šis modelis turi supimo funkciją, kuri padeda vaikams nurimti ir greičiau užmigti.
Vienas iš lopšio šonų atsisega ir prasiveria, kad būtų lengviau pamaitinti ar užmigdyti kūdikius, gulinčius jame. Taip pat šonuose yra tinklinis audinys, suteikiantis galimybę vaikus matyti visą laiką, kol jie miega.
Po lopšiu yra papildoma vieta daiktams, kurie labiausiai reikalingi naujagimiui. Ten laikomi daiktai visada bus šalia ir lengvai pasiekiami.
Papildomas šio modelio išskirtinumas – jis auga kartu su vaikais. Kai kūdikiai paaugs ir nebemiegos lopšyje, galėsite jį naudoti kaip maniežą žaidimams.
Taigi tai būtų pakankamai ilgaamžė investicija.
Pagrindinis trūkumas, ko pasigedau šiame modelyje – jis neturi ratukų, kurie, esant reikalui, palengvintų lopšio perstūmimą iš vienos namų vietos į kitą.
Tačiau pati konstrukcija nėra labai sunki, tad turėtų pavyktų nesunkiai persinešti lopšį, jei reiktų.
4. Geriausias lopšys pagal kainos-kokybės santykį
Kinderkraft lopšys kūdikiams neretai vertinamas dėl nedidelės kainos, tačiau tikrai geros kokybės.
Šio lopšio aukštį galima reguliuoti, tad bus paprasčiau pritaikyti jo padėtį prie savo lovos. Taip galėsite patogiau matyti kūdikius ir jais rūpintis iš savo lovos.
Viena sienelė nusileidžia, kad būtų lengviau prieiti prie gulinčių mažylių. Be to, šone yra tinklinis audinys, leidžiantis stebėti kūdikius, kol jie miega.
Lopšį galima panaudoti ir kaip kelioninį variantą, jei prireikia – kartu su juo atkeliauja ir kelioninis krepšys.
Pagrindinis trūkumas, kurį galėčiau išskirti – nėra labai paprasta keisti lopšio vietą erdvėje. Nors lopšys turi ratukus, jie yra ne 4, o 2. Taigi išmanevruoti su juo namuose kartais gali būti ne visai lengva užduotis.
Kitas pastebėjimas – šis modelis neturi supimo funkcijos, kuri neretai padeda vaikams greičiau nusiraminti ir lengviau užmigti.
Vis dėlto, mano akimis, tai šis lopšys atlieka svarbiausias funkcijas ir yra puikus variantas, ieškantiems geriausio kainos-kokybės santykio.
Lovytės kūdikiams
1. Geriausia lovytė kūdikiui apskritai
Stokke Sleepi Oval lovytė kūdikiui yra pranašesnė už didžiąją dalį kitų lovyčių.
Pagrindinis jos išskirtinumas – ovalo forma. Taigi šis modelis kūdikiams sukuria „lizdelio“ pojūtį, dėl ko jie jaučiasi saugesni ir geriau miega.
Be to, ovalo formos lovytės užima mažiau vietos nei stačiakampės, dėl to ypač tinka nedidelėms erdvėms. Taip pat ovalus dizainas sukuria unikalumo ir modernumo įvaizdį namuose.
Šis modelis auga kartu su vaiku – lovytę galima prailginti, o ir čiužinio aukštis reguliuojasi, kad vaikai, jau mokantys savarankiškai sėdėti arba stovėti, neiškristų.
Lovytė turi ratukus, kurie palengvina jos perkėlimą namuose, jei to reikia. Be to, padeda sukurti supimo pojūtį, kad vaikai lengviau užmigtų.
Ratukus galima nuimti, kai vaikai paauga ir jie pasidaro nebe tokie reikalingi.
Rinkdamiesi lovytę kūdikiui, būtinai atkreipkite dėmesį į tai, iš kokių medžiagų pagamintas rėmas.
Kadangi kūdikiai mėgsta rėmo strypus panaudoti kaip kramtuką, rekomenduojama, jog rėmas būtų pagamintas iš bambuko arba įprastos medienos be papildomų priedų.
Ši lovytė pagaminta iš bambukinės medžiagos, taigi turėtų būti saugi Jūsų mažyliams.
Vienintelis trūkumas, kurį galėčiau įžvelgti, yra tai, kad lovytė pakankamai sunkiai susideda. Tačiau vieną kartą sudėjus galėsite ja džiaugtis ne vienerius metus.
2. Geriausia lovytė kūdikiui pagal kainos-kokybės santykį
Jheppbay lovytė labiausiai tinka tiems, kurie ieško mažesnės kainos, bet kokybiško produkto.
Šios lovytės čiužinio aukštį galima reguliuoti, kad kūdikiai būtų saugūs net išmokę sėdėti arba savarankiškai atsistoti.
Lovytė pagaminta iš medžio ir padengta dažais, kurie yra natūralūs ir saugūs vaikams. Tad neturėtų kilti problemų, jei kūdikiai nuspręs vis „paragauti“ lovytės rėmo 😄
Šis modelis ypač populiarus dėl savo čiužinio – jis pakankamai kietas ir hipoalerginis, tad nekelia alergijų.
Lovytės rėmus galima nuimti ir pasistatyti ją šalia savo lovos arba naudoti ir kaip vyresnių vaikų lovą, jei jos ilgis vis dar tinka.
Kalbant apie lovytės surinkimą, sunku tiksliai atsakyti. Vieniems tai ypač lengvas procesas, nekeliantis papildomų sunkumų, o kitiems – pakankamai sudėtinga užduotis, atimanti nemažai laiko.
Tad tikriausiai reikia atrasti tinkamą techniką ir, vadovaujantis surinkimo instrukcija, viskas turėtų pavykti.
Kiti susiję klausimai
Kokioje padėtyje kūdikiai turėtų miegoti?
Saugiausia padėtis kūdikiams iki 1 metų yra miegoti ant nugaros.
Tad rekomenduojama stengtis, kad vaikai visada miegotų tik ant nugaros, jog būtų sumažinta tikimybė pasireikšti staigios kūdikių mirties sindromui.
Jei pastebite, kad vaikai apsiverčia ant pilvo ar šono – reikėtų juos vėl paguldyti ant nugarytės.