Gebėti subalansuoti kasdienius darbus ir vaiko auginimą – tikras talentas.
Tai man tikrai ne visada pavyksta, bet kai jau išvis svyro rankos, nes nieko nespėjau, man buvo atradimas supama kėdutė kūdikiams arba kitaip vadinama „baby bouncer“.
Kai reikia kelioms akimirkoms atsitraukt nuo vaiko, bet norisi jį kur nors saugiai palikti, dažniausiai renkuosi savo sūnų pasodinti į supamą kėdutę.
Tokiose vaikiškose sūpuoklėse vaikai dažniausiai yra pritvirtinami dirželiu. Mažylių dėmesį prikausto prie kėdutės pritvirtinti žaislai, o jaučiamas supimas aukštyn-žemyn padeda nurimti, kai vaikai irzlūs.
Man tai didžiausias išsigelbėjimas, kai 24 valandų paroje nebeužtenka, sūnus verkia, o darbai tik kaupiasi.
Dalinuosi keturiomis mane labiausiai sužavėjusiomis kūdikių supamomis kėdutėmis, pagal didžiausius jų privalumus, kad galėtumėte išsirinkti labiausiai Jūsų poreikius atitinkantį variantą.
1. Geriausias variantas: Baby Bjorn Bouncer Bliss
Baby Bjorn Bouncer Bliss supamoji kėdutė yra itin lengva, tad pernešant ją iš kambario į kambarį ir vienoje rankoje laikant ją, o kitoje mažylį, mamoms neturėtų kilti problemų (😀).
Supama kėdutė pagaminta iš švelnių ir mažyliams saugių audinių.
Man labai svarbu, kad šio modelio apvalkalą galima skalbti skalbimo mašinoje, nes su kūdikiais visokių „avarijų“ įvyksta.
Kūdikių sūpuoklę Baby Bjorn Bouncer Bliss galite rinktis iš skirtingų spalvų, tad tikrai pavyks prisiderinti ją prie namų interjero.
Vienas didžiausių šios supamos kėdutės privalumų – jos kuriamas supimas yra natūraliai ritmiškas ir minkštas, tad kūdikiams ypač tinka, o sūpuoklės atrama puikiai prisitaiko prie kūdikių ir sukuria saugumo pojūtį.
Jei norisi, papildomai galima įsigyti juostelę su žaisliukais, kuri tvirtinasi tiesiai prie sūpuoklės. Tokie žaisliukai padeda užimti vaikų dėmesį ir moko pažinti pasaulį rankytėmis.
2. Ilgaamžis variantas: Ergobaby 3-in-1 Evolve Bouncer
Mane pavergė Ergobaby 3-in-1 Evolve Bouncer kėdutės kokybiškumas ir paprastumas: tiek jos dizainas yra paprastas, bet tuo pačiu dailus ir praktiškas, tiek lengvumas ją naudojant.
Supama kėdutė nesunkiai sukonfigūruoja, yra labai kompaktiška, tad tinka tiek keliaujančioms šeimoms, tiek stengiantis palaikyti tvarką namuose.
Vienas praktiškiausių dalykų – jos uždangalą galima skalbti!
Be to, man tai pasirodė ilgalaikis sprendimas, nes ši kūdikių sūpuoklė auga kartu su vaiku.
Ji tiks net iki 2 metų, kadangi ją galima naudoti 3 skirtingomis pozicijomis.
Man tai nuostabiausias dalykas šiame modelyje, nes, bent aš, taupydama savo laiką ir finansus esu linkusi rinktis kokybišką ir ilgaamžį produktą vietoje kelių skirtingų variantų eigoje.
Nors gamintojas teigia, kad kėdutė gali būti naudojama naujagimiams, aš asmeniškai savo vaiką į sūpuoklę sodinčiau kiek vėliau.
3. Ekonomiškas variantas: Baninni Relax Classic
Baninni Relax Classic gultukas-sūpuoklė kūdikiams yra vienas geriausių kainos-kokybės santykį atitinkančių variantų.
Joje galima reguliuoti atramos parametrus, tad mažylių nugarytėms ir kojytėms galėsite sukurti patogiausią padėtį.
Man praktiškiausias šios supamos kėdutės bruožas yra tai, kad bet kada galite užblokuoti supimosi funkciją ir ją naudoti tiesiog kaip gultuką.
Ne visi kūdikiai mėgsta ilgą sūpavimą, o kai kuriems tiesiog jis greit nusibosta, tad tai puiki funkcija, kai norisi mažylius kur nors saugiai palikti kelioms akimirkoms.
Taip pat ši kėdutė turi dirželį, kuris padeda lengviau keisti supamosios kėdutės padėtį erdvėje, o gultuko viršuje pridėtas lankelis, prie kurio galite prisegti skirtingus žaisliukus, kurie užims Jūsų mažylių dėmesį.
Mane sužavėjo sūpuoklės dizainas – nors ji tikrai tvirta, tačiau tos mielos detalės gultuko viduryje suteikia lengvumo ir jaukumo pojūtį.
4. Universalus variantas: Ingenuity Keep Cozy 3-in-1 Seat
Ingenuity Keep Cozy 3-in-1 Seat gultukas-sūpuoklė kūdikiams yra universalus variantas, nes turi daugiau nei tik supimo aukštyn-žemyn funkciją.
Vaikiška sūpuoklė turi 3 skirtingus režimus – supimo, švytuoklinį iš kairės į dešinę ir vibracijos, tad galėsite kartu su savo mažyliais ieškoti Jums labiausiai tinkančio varianto.
Mano akimis, skirtingos funkcijos ir yra vienas pagrindinių šios kėdutės privalumų, išskiriančių ją iš kitų modelių.
Kūdikių supamas gultukas auga kartu su mažyliais, o paminkštinimas viduje išsiima, tad galėsite džiaugtis ja ilgesnį laikotarpį.
Taip pat paminkštinimą galima skalbti, kas užtikrins švaros ir tvarkingumo pojūtį.
Vaikų dėmesio užėmimui prie kėdutės yra pritvirtintas žaisliukas, kurį galima pakeisti, jei norisi įvairovės. Galite išsirinkti Jums mieliausią variantą – drambliuką arba kiškutį.
Gamintojas siūlo šį gultuką naudoti nuo vaiko gimimo, tačiau aš, kaip ir minėjau anksčiau, to vengčiau – gultuką reguliariam naudojimui rinkčiausi, kai mažylis bus kiek didesnis.
Kiti susiję klausimai
Nuo kokio amžiaus rekomenduojama naudoti supamąją kėdutę kūdikiams?
Amžius dažniausiai priklauso nuo skirtingo kėdutės modelio, bet bendra rekomendacija yra pradėti naudoti nuo 3 iki 6 mėnesių, o anksčiau jas galima naudoti nebent trumpam laikui.
Trumpai apie mano patirtį su supamosiomis kėdutėmis – aš reguliariai jas naudoti pradėjau, kai mano sūnui buvo 5 mėnesiai, tačiau labai prireikus trumpoms akimirkoms jį supamajame gultuke palikdavau ir anksčiau. Jam šis variantas labai tiko, nes visad turėdavo užsiėmimą – prie kėdutės prikabintus žaisliukus, jei pasidarydavo nuobodu gulėti.
Kokie yra tokių kėdučių privalumai (mano patirtis)?
Vienas iš supamųjų kėdučių privalumų, kuris man labai pasiteisino, yra tai, kad jų kuriamas judesys aukštyn-žemyn padeda su pilvo diegliukais. Pirmiausia netikėjau tuo, bet vis dažniau naudojant gultuką pastebėjau, kad mano sūnaus jaučiamas diskomfortas pilve vis mažėjo, nebesikaupė dujos taip, kaip anksčiau.
Ar būtina naudoti supamąsias kėdutes, auginant kūdikius?
Tikriausiai kasdienybėje vis dažniau girdite, kaip visi naudoja supamuosius gultukus, tad gali pasirodyti, kad jie jau tampa tarsi privalomi vaikų auginime.
Žinoma, privalomų dalykų nėra ir, jei Jums gerai sekasi išsiversti be supamosios kėdutės, jos pirkti tikrai nebūtina.
Tačiau man šis pirkinys palengvino kasdienę buitį – galėjau lengviau tvarkytis savo reikalus ir prižiūrėti namus, kai žinojau, kad mano vaikas saugiai, ramiai guli kėdutėje.
Kiek laiko galima vaikus laikyti supamojoje kėdutėje?
Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kūdikiams rekomenduojama toje pačioje pozicijoje būti ne ilgiau nei valandą. Tai reiškia, kad optimaliausias laikas, kiek vaikai gali praleisti sūpuoklėje, yra iki valandos.
Taigi iš pradžių trumpam laikotarpiui, kai reikia greitai atsitraukti, bet mažylius norisi palikti saugiai, supamoji kėdutė yra puikus sprendimas.
Kai kūdikiai tampa didesni, šis variantas gali tapti ir dažnesnis pasirinkimas.